O inspiracjach dla marketingu
czwartek, 18 grudnia 2008
MAO Anty

Po przejrzeniu dzisiejszej skrzynki z kolejnymi "requestami" i zaproszeniami do kolejnych grup, przypomniała mi się znaleziony kiedyś filmik:

 Potem - ze złości, która mi jeszcze pozostała - trafiłem na Hatebook:

 

 

..i na Enemybook... 

 

.. i jeszcze tutaj...

 

Podsumowując: Smutno trochę MAO, ale inaczej. I wrogów mam przy sobie. I zastrzelę teraz każdego za kolejny "flirt invitation" (sorry, girls), "hug request" , " are you a cat? test" i "join my Macedonian group".

grrr! 

09:24, brief.live , Internet
Link Komentarze (1) »
piątek, 18 kwietnia 2008
Piątkowe szatańskie wersety
A tak ma wyglądać nowy Onet. Oto stanowsko loży sztańskiej: Belzebub: fajną wyszukiwarkę mają. Nie podoba mi się, że Mój Onet jest w jednej kolumnie. Wolałbym oddzielną stronę, którą ułożę sobie jak chcę. Mój Onet nie będzie nigdy moim (jego przyp. red.) Onetem. Prawa kolumna jest taka jak była, a zdjęcia są za duże i przygniatają. Określiłbym, że poszli w stronę siary. czyli WP, Interia Lucyfer: Zbyt niebiesko, zbyt niebiańsko. Pomarańcz z tym niebieskim też jakoś tak się gryzie. Zegarek ładny. Teraz wiem kiedy wyjąć parasol. Lewa kolumna mi nie pasuje. Boruta: Ładnie, ale inaczej
14:27, brief.live , Internet
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 marca 2008
Zabijanie w sieci
Dostałem dziś od Grzegorza wiadomość z linkiem do strony www.zabijzemna.com. Zanim wszedłem przeczytałem maila do końca, w którym czytamy:
...informacja na stronie głosi, że jeśli licznik odwiedzin będzie 5-cio cyfrowy, związany mężczyzna zginie.
Oczywiście wszedłem. Ciekawe czy przed wejściem będziecie mieli chwilę zawahania... Teraz do tych, którzy zdecydowali się wejść ;) Podobno jest to reklamówka filmu "Nieustraszony", który ma wejść niedługo na nasze ekrany. Podobno nie znaczy na pewno. Znane były już przypadki, że ktoś w ten sposób uśmiercał swoje zwierzątka...
23:00, brief.live , Internet
Link Komentarze (3) »
czwartek, 14 lutego 2008
Dzień święty święcić
...czyli kolejne importowane święto żeby coś sprzedać, wepchnąć... Ale żeby nie było smętnie i posępnie to poniżej dzisiejsze Google Doodle, które trafia w sedno :)
11:00, brief.live , Internet
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 lutego 2008
Bohater na miarę naszych potrzeb
Jerome Kerviel, czyli nowy Che Guevara światowej finansjery, albo jak mówią inni francuski Robin Hood, przez którego bank Societe Generale stracił prawie 5 mld Euro stał się ostatnio ulubieńcem sieci. Po wpisaniu go Googlach wyskakuje nam ponad milion rekordów. W serwisie facebook użytkownicy założyli blisko 140 grup, gdzie dyskutują co? jak? dlaczego? i proponują przyznać mu nawet nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Kerviel doczekał się też szybko dość bogatej notki na wikipedii i włąsnego serwisu JeromeKarviel.com, na którym możemy zamówić sobie takie oto koszulki. ...a także książki w stylu..'jak zostać przestępcą w białym kołnierzyku'. Karviel mieszkał sam w skromnym mieszkaniu pod Paryżem. Jak opisywała go sąsiadka był przystojny, uprzejmy, dobrze ubrany, lubił jej pieska... Inni sąsiedzi mówią, że był typem samotnika. Na studiach miał opinię inteligentnego, tajemniczego gościa. Wprost idealny charakter do historii o wielkich pieniądzach, startach, korporacji i małym człowieczku, który popsuł trybiki wielkiej machiny. Wiecie 'me against the world'. Podobny przypadek mieliśmy w 1995 roku, kiedy to Nick Leeson doprowadził do upadku Barrings Bank. Teraz Leeson jest milionerem, ale nie dzięki tamtej akcji, ale dzięki wpływom ze sprzedaży swojej książki, którą popełnił chłopina za kratkami (oczywiście książka traktuje o jego kantach) i prawom do filmu Rogue trader, gdzie w rolę oszusta wcielił się Ewan MacGreor. Ma się jednak nieodparte wrażenie, że to wszystko dzieje się zupełnie obok faktycznych wydarzeń. Jak przyznał się podczas przesłuchania 'poniosły go emocje'. Nie chciał wcale walczyć z głodem na świecie, nie chciał obalić Sarkozy'ego, albo walczyć z plagą mrocznych snów. To jednak nie ma znaczenia! Publiczność chce bohatera, publiczność dostanie bohatera!
11:58, brief.live , Internet
Link Komentarze (1) »
środa, 05 grudnia 2007
Jak rozbiłem świąteczny sklep internetowy
Zapraszam poniżej... tak akurat przed świętami ;)
09:41, brief.live , Internet
Link Komentarze (1) »
środa, 21 listopada 2007
Harder, Better, Faster, Stronger

a zaczęło się podobno od tego

14:16, brief.live , Internet
Link Komentarze (53) »
piątek, 26 października 2007
Redakcja Brief w Second Life
W ostatnim numerze Brief zajęliśmy się drugim życiem, chcąc możliwie dokładnie pokazać naszym czytelnikom co i jak z marketingiem w Second Life. Łatwiej wykonuje się pracę dziennikarską dysponując wygodną, nowoczesną redakcją. Oto właśnie ona, którą stworzyła dla nas agencja interaktywna FFCreation. Już niedługo dostępne tam będzie całe archiwum naszych magazynów, a także wiele ciekawych materiałów ze świata mediów i marketingu. Do zobaczenia w drugim życiu :)
22:02, brief.live , Internet
Link Komentarze (15) »
czwartek, 18 października 2007
Głosuj 2!!!
Widziałem, że Maciek wrzucił wczoraj Reaktywację. I rzeczywiście ilość produkcji i wszelkiego rodzaju inicjatyw, namawiających do głosowania jest warta odnotowania. Poniżej właśnie Reaktywacja. Lekko przerażająca, ale trzeba przyznać, że produkcyjnie to bardzo dobra robota.

Poniżej spot sygnowany nazwiskiem Tuska

Warto zaznaczyć, że ten spot to kopia nagrodzonego w Cannes spotu wyborczego kandydata na prezydenta Argentyny Lopez'a Murphy.

10:16, brief.live , Internet
Link Komentarze (3) »
wtorek, 09 października 2007
Majtkowe story
W razie nagłych wypadków 911panties A jaka jest Twoja historia?
15:33, brief.live , Internet
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Brief