O inspiracjach dla marketingu
czwartek, 02 lipca 2009
Hołd można oddać na różne sposoby

Śmierć Michaela Jacksona była dużym zaskoczeniem jednak nie dla wszystkich jego wielbicieli oznaczała jedynie smutek. Dla wielu z nich była inspiracją, natchnieniem. Poniżej kilka przykładów hołdów oddanych Królowi Pop.

 

1. Ponad 1,5 tysiąca więźniów, już 10 godzin po ogłoszeniu śmierci Michaela Jacksona, przygotowało układ taneczny na jego cześć.

 

2. Ledwie kilkanaście godzin po śmierci Michaela Jacksona, amerykańscy raperzy  The Game, Chris Brown, Diddy, Polow DA Don, Usher i Boyz II Men, zamieścili w internecie swoją piosenkę.

 

3.  Podczas gali rozdania nagród muzycznych BET Awards, Beyonce zaśpiewała Ave Maria i zadedykowała swój występ Jacksonowi. Podobnie zrobiła większość artystów występujących tego wieczoru.

 

4. Hołd Jacksonowi oddał także serwis Miniclip.com znany głównie z gier flashowych.

 

 

5. Hołd można oddać nawet używając do tego klocków Lego.

 

To oczywiście tylko ledwie promil spośród wszystkich lepszych bądź gorszych prób oddania hołdu Michaelowi Jacksonowi.  Poza tymi wymienionymi powyżej możemy także min. potańczyć z Królem, albo obejrzeć któryś z setek filmików na Youtube, upamiętniających piosenkarza.

15:52, brief.live , Web 2.0
Link Dodaj komentarz »
Reklama spełnia marzenia. I inspiruje.

Jako że sezon urlopowy w pełni to będzie nieco wakacyjnie. Kojarzycie Matta? Nie? Matt ma obecnie 32 lata, z zawodu jest informatykiem, który przez długi czas marzył głównie o tworzeniu gier komputerowych. To marzenie udało mu się zrealizować dość szybko, jednak Matt doszedł do wniosku iż niekoniecznie jest to zajęcie, któremu chciałby poświęcić całe życie. W lutym 2003 roku rzucił pracę w Brisbane w Australii, sprzedał parę swoich rzeczy i postanowił wraz z przyjacielem wyruszyć w podróż życia po Azji. Standartowo jej przebieg dokumentował różnymi zdjęciami i filmami. Pewnego dnia w Hanoi, gdy Matt pozował do zdjęcia, jego kolega poradził mu aby ten zaprezentował swój nieco „pokraczny” taniec. Tak się wszystko zaczęło. Później Matt tańczył w każdym miejscu które odwiedzał, a jego kolega wszystko nagrywał. Po powrocie z wyprawy, wszystkie te ujęcia zmontowali w jedną całość, podłożyli do tego muzykę i tak powstał filmik który szybko stał się jednym z przebojów Internetu.


Filmem zainteresowała się między innymi amerykańska firma Stride produkująca gumy do żucia. Jej przedstawiciele zaproponowali podróżnikowi sfinansowanie podróży dokoła świata, podczas której miałby powstać kolejny film który firma mogłaby wykorzystać w celach promocyjnych. Matt nie zastanawiał się długo nad tą propozycją a efektem tej podróży jest film/klip który widzicie poniżej. 42 państwa, setki osób tańczących razem z Mattem, 22 miliony obejrzeń na Youtube. Aż chce się wstać od biurka, ruszyć dupę i pojechać gdzieś daleko.


PS: Ciekawostka dla mało spostrzegawczych. Jedno z ujęć filmu było kręcone w Warszawie pod Kolumną Zygmunta.11:57, brief.live , Web 2.0
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lutego 2006
Magnolia zdobędzie serca i linki użytkowników delicji?
Niemal raz w miesiącu w internecie powstawał kolejny serwis typu social bookmarks. Czasami nie wiele różniący się od protoplasty czyli del.icio.us. Ma.gnolia, która oficjalnie wystartowała kilka dni temu wreszcie wnosi coś nowego. Dostajemy oto do dyspozycji funkcję która do tej pory świetnie sprawdziła się w serwisie fotograficznym Flickr. Użytkownik może stworzyć grupę tematyczną otwartą dla wszystkich. Przykład: interesuje Cie współczesna architektura więc postanawiasz założyć grupę do której każdy może dorzucić link związany z tą dziedziną. Możesz także subskrybować grupy które cię interesują a każdy nowy link zostanie wyświetlony w twoim profilu. Magnolia daje także możliwość oceniania, głosowania na linki które zdecydujemy się dodać. Nie pokazuje nam się liczba oddanych głosów ale średnią ze skali pięciu gwiazdek i spis ludzi którzy dany link mają. Okazuje się że można zrobić kolejny krok pozwalający na lepsze budowanie więzi i społeczności w sieci. Ciekawymi pomysłami które ostatnio znalazłem ale do których podchodzę z pewną dozą nieśmiałości i sceptycyzmu są 3bubbles oraz Peekko. Oba skrypty - wtyczki pozwalają na rozmowę. 3bubbles jest czatem który możemy sobie zainstalować na przykład w miejsce komentarzy na blogu. Peekko jest wtyczką do firefoxa która na każdej oglądanej przez nas stronie pozwala nam rozmawiać z osobami które ją odwiedziły.
12:03, brief.live , Web 2.0
Link Komentarze (101) »
Brief